درس ديگر حادثه عاشورا، شفافيت با همگان را مى آموزد. ابى عبدالله(عليه السلام) هيچ گاه حيله نكرد و خلاف واقع سخنى بر زبان نياورد. حرفى را ناگفته براى دوستانش نگذاشت و از اول شفاف برخورد كرد
دعای روز
شنبه

يا رَبَّ الْعالَمينَ


پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی صانعی :: استخاره
صفحه اول  > استخاره > اندازه قلم
۱  ۲  ۳ 
_Refresh   

استخاره به معني طلب خير نمودن مي باشد در بين متشرعين چنين مرسوم است كه هرگاه انسان بين انجام دادن كاري كه پس از مشورت نمودن با اهل خبره و رعايت همه جوانب مثبت و منفي آن، هم چنان مردد و متحيير در انجام و ترك آن است از راه استخاره كه مشورت با خداوند است به رفع تحير و ترديد در آن كار مي پردازد. استخاره انواع مختلفي دارد كه مستندترين آن استخاره ذات الرقاع مي باشد.

از حضرت امام صادق(عليه السلام) روايت شده كه فرموده است: «هرگاه امرى را اراده كنى، شش رقعه كاغذ بگير و در سه تاى آنها بنويس «بسم الله الرّحمن الرحيم، خِيَرَةُ مِنَ اللهِ العزيز الحكيم لفلان بن فلانه لا تفعل و در سه رقعه ديگر به جاى لاتفعل مى نويسى افعل و به جاى فلان بن فلانه اسم خود و مادر خود را بنويس، پس آن رقعه ها را در زير سجّاده خود گذار و دو ركعت نماز به جاى آور، چون فارغ شدى به سجده برو و صد مرتبه بگو: «اَسْتَخيرُ اللهَ بِرَحْمَتِهِ خِيَرَةً فى عافِيَة » پس درست بنشين و بگو: «اَللّهم خِرْلى واخْتَرْلى فى جميع امورى فى يُسْر مِنك و عافية»، پس رقعه ها را مخلوط كن و يك يك آنها را بيرون آور و اگر سه اِفْعَل پياپى آمد، آن كار را بكن و اگر سه لاتَفْعَل پياپى آمد، آن كار را نكن و اگر بعضى افعل و بعضى لاتفعل تا پنج دفعه بيرون آور، اگر افعل بيشتر است عمل كن و اگر لاتفعل بيشتر است، ترك كن و به بيرون آوردن رقعه ششم حاجت نيست.والله العالم.

و همانگونه كه در صدر مطلب آمده استخاره براي رفع ترديد در انجام كاري است كه شرعا و عقلا خوب است و هيچگاه استخاره براي انجام كار حرام و غير شرعي و غير عقلي راه ندارد ضمن آنكه عمل به استخاره وجوب شرعي ندارد. لذا اين دفتر در جهت خدمت به شما كاربران محترم به انجام استخاره از طريق پایگاه اقدام نموده است .

توجه داشته باشيد كه اين دفتر در باره ازدواج يا طلاق استخاره نمي نمايد.

نکته: ابتدا نيت کرده و مربع کناري آن را علامت بزنيد و سپس کد عبور را که در مستطيل زير مشخص شده را با دقت در مستطيل زير آن وارد کنيد و در پايان کليد ارسال استخاره را بزنيد.

ارسال درخواست استخاره

کد امنیتی کد امنیتی
کد امنیتی
نیت کنید

پيگيري پاسخ استخاره

لطفا شماره پيگيري استخاره خود را وارد نماييد :
تایید شماره پیگیریجدیدترین شماره  گزارش نامه داخلی دفتر /صفیر حیات

پاسخگویی به مساائل حج و سوالات شرعی

سامانه پیام کوتاه